PRENSES GELİNLİKLER - Blog - Atelier Masal
PRENSES GELİNLİKLER

2020-03-02

PRENSES GELİNLİKLER

 

Prenses gelinlik deyince gözümüzde canlanan o kare tam manasıyla tarif etmek istediğimiz aslında.

Geçmişi eski mısır dönemine giden gelinlikte; yıllarca birbirinden farklı modeller popüler olsa da giyinince kelimenin tam manasıyla prenses gibi hissettiren bu gelinlikler 1950-1960’lı yıllarda hem  dünyada hem de kendi çevremizde popüler olmaya başladı. Neredeyse yarım yüzyıldır popülaritesinden bir şey kaybetmemiş olan prenses gelinliklere Atelier Masal imzasıyla incelemeye ne dersin?

            Balo tipi kabarık gelinlikler tarihi çok eski olsa da 2020 sezonunda da trend olmaya devam ediyor. Prenses gelinlikler yalnızca beyaz değil krem, karamel, gümüş, gold gibi farklı renk alternatifleriyle 2020 ‘de tercih ediliyorlar. Elbetteki sadece renk değil farklı etek kabarıklığı seçenekleride sunan modellerin detaylarına siparişte karar verebilirsiniz. Çünkü her kabarıklığın farklı bir görünüm vereceğini bilmelisiniz. Belki biri gözünüzü yoracak kadar kabarıkken bir başkası size öyle hissettirmeyebilir. Bu farklı çaplı etek seçeneklerini siparişinizden önce denemekten çekinmeyin.

            Tüm detaylarını seçeneklendirmek mümkün olan prensesler kilolu gelin adaylarının direk eleyeceği modeller değildir. Sizde daha az kabarık modelleri denerseniz önyargılarınızın kırıldığını göreceksiniz. 

            Prensesler fransız stilinde komple dantel işli tasarımlarıda çok güzel taşır. Sizde bu modelleri sevenlerdenseniz saçınızı sade bir topuz yapmanızı ve aksesuarınızı da sade seçmenizi öneririz. 
 

            Tül ve şifonlarla tasarlanan prensesler, kumaş tasarımlara göre taşıması daha kolay, yaz düğünleri için stili daha uyumlu parçalardır. 2020’de bu modeller katmanlı (3boyutlu) işlemelerle, romantik detaylarla trend oldu. 

            Ve saten, tafta, ziberlin kumaşlardan tasarlanmış prensesler sade halleriyle sezonun en hit parçaları diyebiliriz. Tüm ihtişamını kumaşından alan bu parçalar ’20 sezonunda gözde!

            Peki bu prenses eteklere hangi yaka yakışır dersiniz?

Kalp yaka ile ister straplez ister kollu bir model yaratın sıcak ve romantik bir gelinlik giymiş olursunuz.

V yaka tercih ederseniz göğüs dekoltesi taşıyacağınızı bilmelisiniz. Ve beraberinde topuz saç modeli kullanmalısınız.

Kayık yaka tercihinizse eğer, dekolte istemeyen, zarif ve formda görünecek en iyi prensesi seçmişsiniz demektir.

            Tabi bir de askı ve kol detayı var. Gelinlikte kol sevmeyenlerdenseniz ve eteğiniz prenses ise ince bir askı gece boyu rahat hareket etmenizi sağlayacaktır. Kol detayları seviyorsanız dantelden çalışılmış farklı kollar gelinliğinize kesinlikle hava katacaktır. Daha çok kış aylarının tercihi olan uzun kollar, zarif dantel tasarımlarla sıcak günlerde de daha kapalı giyinmek isteyen gelinlerin gözdesi.

            Geriye kalan tüm güzellikler ve harika fiyatlar için koleksiyonumuzu incelemeyi unutmayın.

http://www.ateliermasal.com/randevu