RENK ANALİZİ - Blog - Atelier Masal
RENK ANALİZİ

2020-05-21

RENK ANALİZİ

 

                Biz kadınlar her gün ‘harika görünüyorsun!’ övgüsü alıyor olursak sanıyorum her gün biraz daha harika oluruz.

 Bu övgüyü zaman mekan  farketmeden almak mümkün. Yöntemi de gayet basit. Doğayı izle ve kendini eşsiz bütünün içine yerleştir. Eğer doğanın herbirimize özel verdiği uyumu yakalarsak yanılma olasılığımız ortadan kalkar.

                Kendini ilkbahar, yaz, sonbahar, kış olarak niteleyen kişiler tanıyor olabilirsiniz. Bu terimler ‘kişisel renk analizi’ terimleridir. Kişisel imaj yönetimimizin ilk adımı olan kendimize yakışan renkler, mevsim isimleriyle anılan dört ana renk grubundan birine bizi dahil eder. Mevsimimizi bilir doğru renkleri kullanır ve bu renkleri doğru kombinlemeyi de öğrenirsek; çekiciliğimizi vurgulayabilir, rahatlıkla hatırlanır, iletişim kalitemizi artırabiliriz.

                Bütün görünmenin beraberinde kendimizin doğrularını bilmek,  giyim bütçemizi etkin kullanmayı, tüm parçalarımızı birbiri ile kombinleyebilmeyi, alışverişte zaman kaybetmemeyi de sağlar.

                Rengimizi bilmek, onu nasıl kullanacağımızı ve eşleştireceğimizi öğrenmek bütünün yarısından fazlasıdır. Değerlendirmeyi yapabilmek için öncelikli üç şeye dikkat etmeliyiz.

  • Sarı alt ton veya mavimsi-pembe alt ton
  • Net renkler veya yumuşak tonlar
  • Kontrast farkı

Renk analizi temelde sıcak ve soğuk tonlama olarak iki gruptur. Bu tonlamalar kendi içinde dört mevsime ve mevsimlerde yumuşak veya ılık tonlamalara ayrılır. Yani oniki seçenek arasında kendinizi bulmalısınız. Sonrası çok keyifli ve kolay olacaktır.

 

Bu unsurları değerlendirmekte zorlanıyorsanız Kişisel Renk Danışmanından tek seansta renk kartelanızı alabilirsiniz.

( Randevu almak için buraya Veya 0 352 222 0 675 nolu telefona ulaşabilirsiniz.)